FEATURED UPCOMING MATCH

July 31, 11:30 GMT

Segovia Ch (ESP) - Hard Court, Final. Best of 3 sets

Italy Country Ukraine
Jun 4, 1985 DOB Sep 8, 1987
179 Rank 84
0.84 Match Rating 1.32
0.89 Handle 0.91

Illya Marchenko leads head to head series 1-0

GO TO FULL PREVIEW

Upcoming Matches

Cortina Ch (ITA) - Clay
   Qualifying R2
(2) Calvin Hemery (FRA, 324) vs Martins Podzus (LAT, 771) In Play
Augusto Virgili (ITA) vs (8) Walter Trusendi (ITA, 511) In Play
Daniel Elahi Galan (COL, 535) vs (6) Lucas Miedler (AUT, 452) In Play
Plzen ITF (CZE) - Clay
   Qualifying R1
Karolina Cechova (CZE) vs (13) Katerina Kramperova (CZE, 743) In Play
(WC) Tereza Prochazkova (CZE) vs (16) Tereza Kolarova (CZE, 1015) In Play
Eva Rutarova (CZE, 1039) vs (14) Barbora Miklova (CZE, 890) In Play
Liberec Ch (CZE) - Clay
   Qualifying R2
(WC) Dominik Suc (CZE, 1203) vs Mauricio Astorga (MEX, 1113) In Play
Tak Khunn Wang (FRA, 471) vs Markus Eriksson (SWE, 410) In Play
Carl Soderlund (SWE, 423) vs (6) Jaume Munar (ESP, 345) In Play
Prague ITF (CZE) - Clay
   Final
(q) Antonia Lottner (GER, 253) vs (4) Carina Witthoeft (GER, 94) In Play
Nanchang WTA (CHN) - Hard Court
   Qualifying Rnd
(1) Na-Lae Han (KOR, 186) vs Junri Namigata (JPN, 369) In Play
(2) Ya-Hsuan Lee (TPE, 216) vs Peangthan Plipuech (THA, 348) In Play
(3) Sherazad Reix (FRA, 221) vs (7) Storm Sanders (AUS, 282) In Play
Cortina Ch (ITA) - Clay
   Round of 32
Federico Gaio (ITA, 213) vs Bastian Trinker (AUT, 269) In Play
Biella Ch (ITA) - Clay
   Final
Federico Gaio (ITA, 242) vs (2) Thomaz Bellucci (BRA, 49) In Play
Plzen ITF (CZE) - Clay
   Qualifying R1
Aneta Kladivova (CZE) vs (12) Diana Sumova (CZE, 673) In Play
(WC) Miriam Kolodziejova (CZE) vs (11) Cornelia Lister (SWE, 656) In Play
Katarzyna Kubicz (POL, 1055) vs (15) Monika Kilnarova (CZE, 1010) In Play
Cortina Ch (ITA) - Clay
   Qualifying R2
(3) Gianluigi Quinzi (ITA, 338) vs (WC) Nicolo Turchetti (ITA, 1265) 0 mins
(4) Tomislav Brkic (BIH, 366) vs Adelchi Virgili (ITA, 559) 0 mins
Andrea Pellegrino (ITA, 577) vs (5) Andrea Collarini (ARG, 439) 0 mins
Liberec Ch (CZE) - Clay
   Qualifying R2
(2) Norbert Gombos (SVK, 298) vs Tom Kocevar-Desman (SLO, 678) 30 mins
(WC) David Prokop (CZE) vs (5) Germain Gigounon (BEL, 325) 30 mins
Nanchang WTA (CHN) - Hard Court
   Qualifying Rnd
(4) Jingjing Lu (CHN, 225) vs Fang Ying Xun (CHN, 438) 50 mins
(5) Martina Caregaro (ITA, 274) vs (WC) Ying Zhang (CHN, 688) 50 mins
Nicha Lertpitaksinchai (THA, 413) vs Xiaodi You (CHN, 435) 50 mins
Cortina Ch (ITA) - Clay
   Qualifying R2
(1) Juan Pablo Paz (ARG, 307) vs Riccardo Ghedin (ITA, 604) 1 hr
Nicolas Jarry (CHI, 520) vs Viktor Galovic (CRO, 602) 1 hr
Prague Ch (CZE) - Clay
   Final
(6) Santiago Giraldo (COL, 150) vs Uladzimir Ignatik (BLR, 294) 1 hr
Plzen ITF (CZE) - Clay
   Qualifying Rnd
(2) Martina Di Giuseppe (ITA, 410) vs (10) Martina Colmegna (ITA, 630) 1 hr
(8) Vesna Dolonc (SRB, 561) vs (9) Natalija Kostic (SRB, 619) 1 hr
Segovia Ch (ESP) - Hard Court
   Final
Luca Vanni (ITA, 179) vs (3) Illya Marchenko (UKR, 84) 1 hr
Scheveningen Ch (NED) - Clay
   Final
(4) Robin Haase (NED, 95) vs (7) Adam Pavlasek (CZE, 116) 2 hrs
Horb ITF (GER) - Clay
   Final
(6) Tereza Smitkova (CZE, 192) vs Tamara Korpatsch (GER, 250) 3 hrs
Florianopolis WTA (BRA) - Hard Court
   Qualifying Rnd
(4) Valeria Solovyeva (RUS, 260) vs (12) Nathaly Kurata (BRA, 628) 3 hrs
(5) Lyudmyla Kichenok (UKR, 370) vs (8) Nadiia Kichenok (UKR, 423) 3 hrs
(6) Renata Zarazua (MEX, 371) vs (WC) Ingrid Gamarra Martins (BRA, 913) 3 hrs
Granby ITF (CAN) - Hard Court
   Qualifying R2
(1) Tori Kinard (USA, 484) vs Kristina N Smith (USA, 1160) 3 hrs
Catherine Leduc (CAN) vs (6) Sabastiani Leon (MEX, 816) 3 hrs
(2) Jessica Wacnik (USA, 595) vs (WC) Brindtha Ramasamy (CAN) 3 hrs
Sandra Dynka (CAN) vs (7) Isabelle Boulais (CAN, 924) 3 hrs
Lexington Ch (USA) - Hard Court
   Final
(7) Frances Tiafoe (USA, 156) vs Ernesto Escobedo (USA, 269) 4 hrs
Florianopolis WTA (BRA) - Hard Court
   Qualifying Rnd
(1) Montserrat Gonzalez (PAR, 232) vs Martina Capurro Taborda (ARG, 701) 4 hrs
(2) Reka-Luca Jani (HUN, 236) vs (7) Laura Pigossi (BRA, 391) 4 hrs
(3) Nadia Podoroska (ARG, 239) vs (10) Emily Webley-Smith (GBR, 549) 4 hrs
Granby ITF (CAN) - Hard Court
   Qualifying R2
(3) Nicole Melichar (USA, 631) vs Lauren Chypyha (CAN) 5 hrs
Safiya Carrington (USA) vs (5) Petra Januskova (CAN, 655) 5 hrs
(4) Alexandra Stevenson (USA, 632) vs Rafaela Orenga Panizza (BRA) 5 hrs
Ayan Broomfield (CAN, 1002) vs Tiffany Lagarde (CAN) 5 hrs
Atlanta ATP (USA) - Hard Court
   Qualifying Rnd
(1) Thiago Monteiro (BRA, 104) vs (WC) Christopher Eubanks (USA, 1820) 5 hrs
(2) Tobias Kamke (GER, 124) vs (7) John-Patrick Smith (AUS, 218) 5 hrs
Your Insight
Filter:
Display last: Go
Contribute Your Insight and see full comments from others - All you need is to be Registered and Logged in - then simply click on the relevant Match, Player or Tournament and start sharing Your Insight!